WYSŁODKI MOKRE PRASOWANE

Wysłodki mokre prasowane, to pasza objętościowa o jakości paszy treściwej. Dzięki temu, ze zawierają mniej wody można je ubijać oraz zmniejsza się koszt transportu, gdyż wozi się mniej wody. Ponadto są bardziej przyjazne dla środowiska, gdyż podczas zakiszania nie dochodzi do wyciekania soków. Można je doskonale zakiszać w rękawach foliowych, wówczas straty składników są najmniejsze. Wysoka wartość pokarmowa sprawia, że wysłodki prasowane korzystnie wpływają na wydajność krów.

Dobra smakowitość i wyższa zwartość energii wysłodków prasowanych powodują, że krowy mogą pobrać ich nawet do 30 kg, co odpowiada ok. 7 kg suchej masy.

Wysłodki prasowane wykazują szereg takich zalet jak:

• duża koncentracja energii w 1 kg s.m.,
• mała zawartość węglowodanów strukturalnych (NDF, ADF, włókno sur.),
• duża zawartość pektyn (fermentacja w żwaczu),
• białko o umiarkowanym rozkładzie w żwaczu,
• cenny skład aminokwasowy białka (lizyna),
• poprawia bilans energetyczny w żwaczu,
• wpływa pozytywnie na zawartość białka w mleku,
• duża zawartość wapnia (laktacja),
• dobra smakowitość (mała wartość wypełnieniowa).

Wysłodki prasowane są chętnie zjadane przez zwierzęta ze względu na swoją wysoką smakowitość. Jak pokazują wyniki różnych doświadczeń, udział w dawce żywieniowej smakowitych wysłodków prasowanych może zwiększyć pobranie suchej masy pasz dzięki czemu osiąga się większą wydajność mleczną.

Wysłodki prasowane mogą być idealnym uzupełnieniem w dawkach żywieniowych opartych na kukurydzy. W praktyce obserwuje się, że wielu hodowców ma problemy z podkliniczną kwasicą u krów mlecznych. Często wynika to z tego, że w dawce kiszonki z kukurydzy krowy mleczne otrzymują zbyt dużo skrobi. Uzupełnienie dawki żywieniowej wysłodkami prasowanymi stabilizuje fermentację w żwaczu i zmniejsza
zagrożenie kwasicą

PHU AGROPASZ

 ul. Jankowska 6
62-100 Wągrowiec

NIP: 673-16-90-608
REGON: 302735311

logo agropasz
  692 154 365 - Tadeusz Linkiewicz
  606 298 119 - Bartosz Paszek
  668 397 540 - Weronika Rychlewska

agropasz@vp.pl
Zapraszamy:
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 16:00

Formularz kontaktowy

Administratorem danych osobowych jest PHU AGROPASZ z siedzibą w Wągrowcu przy ul. Jankowska 6.
Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Wysyłając formularz kontaktowy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.