wysłodki buraczane

WYSŁODKI BURACZANE

Wysłodki buraczane są popularną paszą dla bydła, owiec i kóz do podawania na sucho lub na mokro. Doskonała pasza energetyczna dla bydła mlecznego i opasowego. Zmniejsza ujemny bilans energii, utrzymuje wysoką laktację, poziom białka w mleku i kondycję krów po wycieleniu.

Oprócz dostarczenia łatwo przyswajalnej, bezpiecznej energii, suche wysłodki w formie granulatu pomagają także odkwasić żołądek krowy oraz stymulować rozwój przedżołądków u młodego bydła.

Wysłodki buraczane w żywieniu bydła stosowane są zarówno w formie suchej, jak i mokrej – obie formy są chętnie pobierane przez bydło ze względu na ich smakowitość.

Wysłodki są dostępne w formie:

Wysłodki mokre prasowane

Wysłodki mokre prasowane, to pasza objętościowa o jakości paszy treściwej. Dzięki temu, ze zawierają mniej wody można je ubijać oraz zmniejsza się koszt transportu, gdyż wozi się mniej wody. Ponadto są bardziej przyjazne dla środowiska, gdyż podczas zakiszania nie dochodzi do wyciekania soków.

czytaj więcej

Wysłodki suche

Energia tej paszy stanowi około 80–85% wartości kukurydzy, a o zasobności energetycznej decydują węglowodany, zwłaszcza pektyny, które są doskonale wykorzystywane przez bakterie żwaczowe. Ich fermentacja przebiega powoli i nie zagraża nadmiernym obniżeniem pH treści żwacza.

czytaj więcej

Wysłodki belowane

Wysłodki buraczane są produktem ubocznym powstałym w procesie produkcji cukru z buraków cukrowych. Zapewniamy towar jednorodny, o powtarzalnym składzie chemicznym. Ma to ogromny wpływ przy karmieniu bydła mlecznego, które źle toleruje odstępstwa od podawanej paszy, każda zmiana ma negatywny skutek w postaci spadku mleczności krów. Dzięki tej powtarzalności, wydajność mleczna bydła jest większa, co potwierdzają hodowcy.

czytaj więcej

PHU AGROPASZ

 ul. Jankowska 6
62-100 Wągrowiec

NIP: 673-16-90-608
REGON: 302735311

logo agropasz
  692 154 365 - Tadeusz Linkiewicz
  606 298 119 - Bartosz Paszek
  668 397 540 - Weronika Rychlewska

agropasz@vp.pl
Zapraszamy:
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 16:00

Formularz kontaktowy

Administratorem danych osobowych jest PHU AGROPASZ z siedzibą w Wągrowcu przy ul. Jankowska 6.
Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Wysyłając formularz kontaktowy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.