Pasze i dodatki paszowe

Melasa buraczana

Melasa buraczana to produkt uboczny podczas produkcji cukru spożywczego - półpłynna pasza wybitnie energetyczna. Stosować ją należy po rozcieńczeniu z wodą w stosunku 1 do 4. Dzienna dawka wynosi 1-3 kilogramów na sztukę. Można dodawać do wozu paszowego lub polewać pasze na stole paszowym. Zapobiega sortowaniu pasz przez krowy.

czytaj więcej

Gliceryna

Gliceryna jest dodatkiem energetycznym przeznaczonym dla przeżuwających zwierząt. Jest stosowana głównie po to, aby zwiększać wartość energetyczną paszy. Stosuje się ją również przy leczeniu ketozy krów. Dzięki dodawaniu jej do paszy bydła mięsnego i mlecznego można polepszyć kondycję krów. Stosuje się ją także w okresie laktacji krowy. Jej stosowanie zapobiega również wysychaniu i przymarzaniu paszy na stole paszowym.

czytaj więcej

Syrop pszeniczny

SYROP PSZENICZNY

Syrop pszeniczny jest bogatym źródłem białka, którego część stanowi białko nierozkładalne w żwaczu. Wartość energetyczna syropu, pochodząca z gliceryny, chroni krowy w okresie laktacji przed ujemnym bilansem energetycznym.

czytaj więcej

Wywar pszeniczny

wywar pszeniczny

Wywar pszeniczny jest pełnowartościową paszą, która może zastąpić część surowca/ pasz treściwych potrzebnych do produkcji mleka lub mięsna.

czytaj więcej

Wysłodki buraczane

Wysłodki buraczane to doskonała pasza energetyczna dla bydła mlecznego i opasowego. Zmniejsza ujemny bilans energii, utrzymuje wysoką laktację, poziom białka w mleku i kondycję krów po wycieleniu. Porównanie energii netto laktacji (JPM) wysłodki prasowane 1,01, natomiast kiszonka z kukurydzy 0,96.

czytaj więcej

Młóto browarniane

młóto browarniane

 

Młóto browarniane to produkt uboczny wytwarzania piwa. Jest to zmielone ziarno jęczmienia, które zostaje poddane procesowi słodowania. Młóto browarniane jest bogate w białka i błonnik. Zawartość białka około 6-7% , a zawartość suchej masy około 22-26 %.

czytaj więcej

Gliko-karoten

Gliko-karoten przeznaczony jest do stosowania w celu zmniejszenia ryzyka występowania zaburzeń rozrodu u krów. Problemy związane z brakiem rui, słabymi objawami rui, brakiem skutecznego zacielenia krów są w znacznym stopniu spowodowane wzrostem potencjału produkcyjnego wysokowydajnych zwierząt. Ujemny bilans energetyczny występujący w początkowej fazie oraz szczycie laktacji

czytaj więcej

Lizawka na melasie

Lizawki stanowią źródło witamin i minerałów, których deficyty często występują w diecie bydła. Do podstawowych zalet stosowania lizawek można zaliczyć poprawę wydajności, apetytu oraz płodności zwierząt.

Rolą lizawek  jest uzupełnienie deficytów w miarę potrzeb zwierząt. Swobodny dostęp do lizawki umożliwia im intuicyjne pobieranie odpowiednich ilości minerałów.

czytaj więcej

Wywar kukurydziany mokry

Wywar kukurydziany mokry stanowi gotowy komponent białkowy do pasz typu TMR w żywieniu bydła ras mlecznych i mięsnych oraz innych przeżuwaczy. Wysoka zawartość białka typu by-pass ma bezpośredni wpływ na zawartość białka w mleku i sprzyja poziomowi mięsności tusz.

czytaj więcej

PHU AGROPASZ

 ul. Jankowska 6
62-100 Wągrowiec

NIP: 673-16-90-608
REGON: 302735311

logo agropasz
  692 154 365 - Tadeusz Linkiewicz
  606 298 119 - Bartosz Paszek
  668 397 540 - Weronika Rychlewska

agropasz@vp.pl
Zapraszamy:
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 16:00

Formularz kontaktowy

Administratorem danych osobowych jest PHU AGROPASZ z siedzibą w Wągrowcu przy ul. Jankowska 6.
Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Wysyłając formularz kontaktowy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.